Popyt na żywność convenience, czyli produkty spożywcze, które w łatwy i szybki sposób można przygotować jest dzisiaj mocno zauważalny wśród konsumentów. Jej zalety doceniają nie tylko dyskonty, ale również małe osiedlowe sklepy – nie bez kozery to ten typ produktów stworzył nowy segment sklepów convenience.

Pakowanie jednostkowe żywności convenience – Dlaczego i komu się opłaca?

Żywność w opakowaniach porcjowalnych pozwala nie tylko na łatwe przygotowanie, ale również na długotrwałe przechowywanie, zachowanie wartości odżywczych, ograniczenie marnowania żywności czy brak konieczności stosowania konserwantów w porównaniu z większymi opakowaniami. W tej branży kluczowe stają się możliwości i wydajności linii produkcyjnych, które przekładają się wówczas na szybkość realizacji zamówień i ich konkurencyjną cenę. Szeroki park maszynowy dostosowany do różnych gramatur, produktów czy opakowań to podstawy. Oprócz powyższego liczy się też elastyczność.

– EDPOL Food&Innovation nieustanie od ponad 20 lat inwestuje w rozwój linii pakujących dla małych form. Już dzisiaj możliwości sięgają produkcji dziesiątek milionów sztuk miesięcznie. Gwarantują to wydajne, wielorzędowe maszyny skomunikowane transporterami i buforami surowca – podkreśla firma. 

Jakość – kluczem do sukcesu dla efektywnego i rzetelnego producenta!

Cena to nie wszystko – to stare powiedzenie ma w przemyśle co-packingu również swoje zastosowanie. Liczy się również estetyka opakowania jednostkowego, schludny i czysty wygląd zgrzewów, prostu i czytelny nadruk, idealne nacięcie oraz ponadprzeciętna dokładność dozowania i wytrzymałość.

Drugim obszarem co-packingu nierzadko pomijanym przez innych co-packer’ów jest bezpieczeństwo wyrobu gotowego – możliwość pojawienia się zanieczyszczeń, ciał obcych lub przenoszenie alergenów. EDPOL Food&Innovation w odpowiedzi na te wyzwania prowadzi skuteczną kontrolę surowca i wyrobu gotowego poprzez serie urządzeń x-ray / detektory metali oraz posiada odpowiednio wyposażone przyzakładowe laboratorium do badań alergenów, w tym glutenu.

Kontraktowe pakowanie produktów suchych – sztandarowa usługa EDPOL Food&Innovation

Od początku istnienia firmy to produkcja, a następnie usługi pakowania produktów suchych w tym przypraw i granulatów było domeną działalności. Towarzyszyły temu również usługi product developmentu wraz z mieszaniem składników, grysowaniem i sterylizacją. Firma dysponuje systemami wagowego dozowania produktu co wpływa na małą ilość strat surowca i dokładność wyrobu gotowego. Najwyższe wydajności osiągnęła w saszetkach już nawet od 5 g wsadu. Usługa zawiera znakowanie produktu numerem partii, indywidualnym nadrukiem.

– Pakowanie mieszanek przyprawowych w saszetki to wygodne rozwiązanie, które zachowuje świeżość i aromat produktów przez długi czas a wygodna forma małej saszetki jest idealna do sałatek czy dań gotowych convenience – zaznacza firma. Saszetki wykonane są z folii transparentnych, metalizowanych i barierowych z warstwą EVOH, które skutecznie chronią przed wilgocią i innymi czynnikami zewnętrznymi. Wszystkie folie są certyfikowane do kontaktu z żywnością, co zapewnia pełne bezpieczeństwo przechowywanych przypraw.

Jak dodaje EDPOL Food&Innovation, oprócz tradycyjnych mieszanek ziołowych coraz częściej linie produkcyjne są oblegane przez takie dodatki jak grzanki, prażona cebula, bób prażony, nasiona chia czy inne chrupkie produkty, które uatrakcyjniają wyroby klientów.

Co-packing w EDPOL Food&Innovation to nie tylko sosy …

EDPOL Food&Innovation znany jest na rynku polskim i europejskim z szerokiej oferty sosów płynnych, które umiejętnie projektuje, produkuje i konfekcjonuje w saszetki, cupy czy monodozy 3D. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że podlaska firma zajmuje się również wytwarzaniem i co-packingiem innych spożywczych substancji płynnych, takich jak oleje, kolagen czy żele. Usługa może zostać rozszerzona o pełen product development. Najnowocześniejszymi technologiami dostępnymi w zakładzie są rozlew w otoczeniu ultra clean, w atmosferze ochronnej lub na gorąco. W pakiecie jest nadruk danych lub wytłaczanie na zgrzewie saszetki/sticka.

– Stosujemy wysokiej jakości folie transparentne lub barierowe, które skutecznie chronią zawartość przed czynnikami zewnętrznymi i wydłużają termin przydatności produktu do spożycia. W ofercie posiadamy ponad 200 sprawdzonych receptur sosów i dipów, a także możliwość pakowania produktów dostarczonych przez Klienta – podkreśla EDPOL Food&Innovation.

Co-packing w EDPOL Food&Innovation to nie tylko sosy …EDPOL Food&Innovation obsługuje również HoReC’e i przemysł

Producent z Łomży posiada również w swojej ofercie możliwość pakowania w opakowania HoReCo’we, czyli worek z korkiem do higienicznego rozlania wraz z zatyczką jednorazową. Dostępne są worki z korkiem o pojemności 5 l lub 10 l. Pakowanie produktu do takiego worka odbywa się w warunkach ultra clean. System ten dedykowany jest sosom z wtrąceniami owoców, warzyw i gęstych zup.

– Odpowiedni materiał worka zapewnia pełną szczelność opakowania, a korek gwarantuje bezpieczeństwo mikrobiologiczne produktu – zaznacza EDPOL Food&Innovation. Dodatkowo możliwość rozlewu na gorąco zwiększa aseptyczność, co zapewnia długotrwałą świeżość i jakość zawartości. To idealne rozwiązanie do przechowywania płynnych produktów wrażliwych mikrobiologicznie.

EDPOL obsługuje również szeroko pojęty przemysł spożywczy – największe zakłady mięsne, rybne czy owocowo-warzywne świadcząc usługi mieszania, gotowania i pakowania produktów zarówno suchych jak i płynnych. Elastyczność przy jednoczesnych znaczących wydajnościach dają gwarancję bycia na czas z produktem u Klienta na produkcji, a doświadczenie i rzetelność gwarantują wysoką jakość tych wyrobów.